Bělení zubů

VRÁTÍME VAŠIM ZUBŮM PŮVODNÍ BARVU.

Neperoxidové bělení zubů metodou zvanou Smile Brilliant Teeth Whitening System pocházející z USA. Tato metoda splňuje novou směrnici EU – 76/768/EHS. Pro bělení používáme neperoxidový gel Star White dovážený z USA. A to za použití dentální bělící lampy pro profesionální bělení zubů, která využívá studené modré laserové světlo o výkonu 420-490 nm.

K čemu je bělení dobré:

Postupem času se Vám na zubech usazuje barvivo které je obsažené ve většině potravin. U kuřáků se dokonce usazují na zubech i látky obsažené v cigaretovém kouři.  Toto barvivo nelze přirozeným čištěním zubů odstranit. Tato metoda bělení zubů Vám vrátí Vaši přirozenou barvu zubů. Tato metoda nijak nepoškozuje zuby ani zubní sklovinu a ani nijak nepoškodí dásně.

Co je třeba před bělením:

Před bělením zubů je dobré (není nutné) navštívit dentální hygienistku. Případně si od zubaře nechat odstranit zubní kámen. Samozřejmostí je, přijít s vyčištěnými zuby.

Jak bělení probíhá

zuby-pusa-a-pavlinaTato metoda bělení nijak nepoškozuje zubní sklovinu ani dásně. Obsluha Vás usadí do křesla a určí Vaši současnou barvu zubů dle vzorníku.  Obsluha  připraví sterilní aplikátor s gelem a ten se vsune zákazníkovi do úst. Je nutné aplikátor lehce zkousnout. Následuje osvícení laserovou lampou s modrým studeným světlem po dobu 10-15 min. dle stavu zabarvení. Po uplynutí doby si zákazník vypláchne ústa a celý proces se ještě jednou zopakuje.  Při větším znečištění je třeba ještě třetí kůry.Opakování procedury doporučujeme po 7–14 dnech pro maximální efekt. Obvykle dojde ke změně barvy zubů o 2 až 6 odstínů. (závisí na mnoha okolnostech).beleni-zubu-praha

Po bělení:

Vaše zuby zůstanou bíle po dobu 4-12 měsíců. (dle životosprávy)Těsně po bělení můžete cítit mírné trnutí zubů. Přejde cca do hodiny. V každém případě je po bělení třeba dodržovat nejméně 24, nejlépe však 48 hod. tzv bílou dietu. (vyvarovat se zejména kouření, kávy, čaje, kečupu, a ostatních potravin které mají větší obsah barviva.

Kontraindikace a vedlejší účinky:

Kontraindikace jsou zejména těhotenství, kojení, akutní zánět dásní.

Mezi ty příjemné vedlejší účinky patří dezinfekce dutiny ústní.

Mezi ty méně příjemné patří skutečnost, že touto metodou nelze vybělit fazety, korunky, můstky ani plomby. Těm zůstane jejich barva. Tato metoda je ale nijak nepoškodí.

Tím jsme se dostali až k Vašemu novému bělejšímu úsměvu.beleni-zubu-pred-a-po