Laserové ošetření

BIOSTIMULAČNÍM LASEREM SPARIDONN ČESKÉHO VÝROBCE

Jako jediný salon ve Východní části Prahy využíváme přístrojovou techniku ošetření metodou SPARIDONN se speciální laserovou kosmetickou řadou MERLLIN a COLLAGEN PALATINE s možností zakoupení pro domácí péči.

„Revoluce v moderní kosmetologii“

Jeden příklad za všechny ( Léčba popálenin)

Matějka

Rád bych Vám ukázal neuvěřitelné léčebné schopnosti biostimulačního laseru Sparidonn.

Druhý den v novém roce 2018 se ke mně objednal klient na ošetření popálenin 1 a 2 stupně pravé části obličeje a krku způsobené při odpalování silvestrovské zábavní pyrotechniky. Klient na devíti fotografiích zdokumentoval den po dni změny, které nastaly v průběhu sedmi následujících dní od nehody. Na fotografiích zaznamenal, jak

biostimulační laser Sparidonn při každodenním ošetření hojí popáleniny. Po 6 ošetřeních je téměř 99% všech popálenin zahojených. Klient týden od nehody nemá téměř žádné následky v obličeji. Tímto bych rád poděkoval panu Matějkovi za laskavé svolení ke zveřejnění jeho příběhu a fotodokumentace.

Biostimulační laser SPARIDONN

je přístroj s velmi rozsáhlým využitím. V první řadě je důležité si říci, na jakém principu vlastně pracuje.
Je to zařízení se speciálním hojivým světlem, které významně ovlivňuje živé buňky v našem těle. Každá pokožka potřebuje světlo. Buňky v našem těle však mají často světla nedostatek. Je tedy potřeba ho doplnit. A právě takovouto funkci vlastní právě biostimulační laser. Jeho záření, dokáže naší kůží prostoupit a dodat buňkám energii. Biostimulační laser regeneruje živé buňky, ale také vylepšuje propustnost buněčných membrán, což zabezpečuje lepší výživu a pružnost pokožky.
Laser je světlo se specifickými vlastnostmi v podobě čistoty a brilance, které v přírodě nenajdeme, a působí na buněčné struktury nenásilným způsobem. Živočišná buňka není schopna tak, jako rostliny zpracovávat denní světlo, ale dokáže velmi dobře využít právě světlo laseru. Laserové světlo povzbuzuje metabolismus buňky. Tento jev je nejzřetelnější v urychlení hojení ran.
V kosmetologii pracujeme s biostimulačním efektem na znovuobnovení mladistvého vzhledu a funkce pleti – povadlá pleť s vráskami, jizvy, strie, poruchy hydratace, popáleniny, proti zánětlivé – např. AKNE, OPARY

Jak se používá biostimulační laser SPARIDONN v praxi?

Paprsek generovaný laserem je světlo se zvláštními vlastnostmi, které povzbuzují metabolismus buňky. Průchodem světla buňkou se zvyšuje propustnost membrán, tím dojde k účinnější výživě a snadnějšímu dělení buněk. Důležité je, aby paprsek laseru dopadal kolmo na povrch ošetřované plochy.

Seznam využití biostimulačního laseru v kosmetologii:

 • Akné
 • vrásky
 • poruchy pigmentu
 • kuperóza(popraskané žilky)
 • opar
 • lišej
 • ekzém
 • jizvy
 • strie
 • migréna
 • omrzliny
 • poleptání
 • hematom
 • opruzeniny
 • keloidní jizvy
 • jizvičky po akné
 • regenerace vlasů (u žen)
 • regenerace nehtů
 • popáleniny I. stupně
 • regenerace podkoží po depilaci
 • začínající vitiligo
 • alergická dermatitida

Aktivace v kosmetickém salónu
Důkladně očistíme ošetřovanou oblast, krátce ozáříme laserem aby se otevřely póry, důkladně vmasírujeme laserový gel do hloubky. Laserový gel aktivujeme přezářením laserovým světlem v závislosti na diagnóze. Případně aplikujeme laserovou masku a přezáříme.

Proč používat doma laserovou kosmetickou řadu Merllin?
Domácí použití laserového gelu každých 12 hodin tj. ráno a večer (po očištění pleti vpravíme pravidelným denním vmasírováním několika kapek  gelu pod běžný krém a udržíme omlazovací efekt po celý měsíc) je nutná podmínka pro komplexní BIOstimulační efekt laserovým ošetřením.

Je ošetření Biostimulačním laserem SPARIDONN bolestivé?
Není! Pouze pro fotocitlivé osoby může být ošetření laserem nepříjemné, přestože jsou oči chráněny speciálními brýlemi!

Co klienti nejvíce žádají při ošetření Biostimulačním laserem SPARIDONN?

laserove-osetreni-prahaVrásky, regenerace a ochablá pleť – jedno z nejfrekventovanějších ošetření. Bio laser pomáhá ke zlepšení stavu pokožky, k její větší elasticitě a pružnosti. Pleť se celkově zharmonizuje, vypne se, zlepší se její vzhled a dojde k odstranění menších nedostatků. Záleží na stavu pleti klientky? Ano, mladší a udržované pleti postačuje pouze 1 x měsíčně laserové ošetření a laserový gel s pravidelnou domácí péčí jedenkrát denně večer. V případě, že se objevují vrásky a ochablá pleť, nebo chcete ošetřit stávající vrásky, doporučujeme ZAKOUPIT ZVÝHODNĚNOU PERMANENTKU v kombinaci s Laserovým gelem, který aplikujete po uvedenou dobu běžným způsobem doma.(pravidelně denně večer).

Akné

laserove-osetreni-akne jeden z nejobvyklejších kosmetických problémů. Bio laser přispívá k efektivnímu hojení pustulek a zánětlivých papulek již po několika aplikacích. Reakce pleti, u lehčích forem AKNÉ, na Biostimulační laser je ve většině případů viditelná a rychlá, u těžší formy potřebují delší péči. Doporučujeme  laserový gel a 10 až 30 aplikaci Bio laserem.

 

 

Červené žilky v obličeji – kuperóza

laserove-osetreni-kuperozaKuperóza je postižení drobných cév v kůži, které ztrácejí svou pružnost, praskají a tvoří se drobné kožní výrony nebo v nich krev zůstává bez možnosti odtoku. Přípravky na ošetření kuperózy zpevňují stěnu cév, působí proti mikrosraženinám a překrvení pleti.

Popraskané žilky (kuperóza) jsou nejčastěji u suché pleti (neustálé začervenání, rozšířené, později viditelné žilky nejčastěji v oblasti lícních kostí). Rozšířené žilky a cévy jsou způsobeny vystavováním suché pleti extrémním podmínkám nebo přehnané, hrubé péči o mastnou pleť.Příčnou kuperózy mohou být léky, onemocnění, je například prvním projevem růžovky (rozacey ), stárnutí kůže, drastické čištění pleti, nadměrné slunění a vystavování pleti nepříznivým podmínkám v neposlední řadě celková špatná životospráva vč. kouření.Náchylnost k rozšířeným žilkám se velmi často se dědí.Pokud stěny kapilár praskají a tvoří slepé uličky, krev se v nich příliš nepohybuje a sráží se. Kůže je v tomto místě špatně vyživována a je náchylnější k zánětu. Kromě speciálního ošetření a návštěvy dermatologa lze doporučit ošetření BIOSTIMULAČNÍM LASEREM SPARIDONN, který popraskané žilky zmírní a případně odstraní.

Poruchy pigmentu – pihy

pihy-poruchy-pigmentuPigmentové skvrny trápí více ženy než muže, jelikož k nim mají větší sklony. První příznaky se mohou kromě dětství objevit v těhotenství nebo při užívání hormonální antikoncepce nebo například v menopauze. Další výrazné pigmentační změny na pokožce mohou vznikat u lidí s narušenou funkcí kůže nebo u osob s vnitřními problémy organismu. U mužů vznikají pigmentové skvrny kromě UV záření i díky genetickým faktorům.Řešením je BIOSTIMULAČNÍ LASEROVÉ ošetření, které omezuje tvorbu melaninu,  předchází  tvorbě pih a pigmentových skvrn a zároveň pleť a stávající pigmentové skvrny zesvětluje.

Jizvy – jak je ošetřujeme

jizvy-laserove-osetreni

Ošetření jizev jak po úraze, tak po chirurgickém zákroku, je nejvhodnější realizovat ihned, jak jizva vznikla, nejpozději do tří let. V této uvedené době je efekt léčby velmi dobrý. Starší jizvy a keloidní jizvy lze také ošetřit, již ale s minimálním efektem.

Nutno podotknout, že jizva jako taková se nedá již nikdy zcela, beze zbytku odstranitléčba směřuje ke KOREKCI jizvy, tzn. snažíme se docílit stavu, aby jizva byla funkčně a esteticky přijatelná.

Kdy je vhodné ošetřit jizvu laserem

Ideální stav je co nejdříve po chirurgickém zákroku a odstranění stehůzahájit léčbu jizvy biostimulačním laserem, nejdéle však do jednoho roku.

Účinky laseru na tkáně

 • urychlí a zkvalitní hojení
 • esteticky a funkčně zlepší vzhled jizvy
 • působí jako prevence možných komplikací při hojení jizvy

U starších jizev Laserovou léčbu jizvy často kombinujeme s aplikací speciálního laserového biostimulačního gelu.

Ekzem

ekzem-laserove-osetreni

Laser může zlepšit kvalitu života pacientů zmírněním povrchových projevů této choroby. Červené světlo biostimulačního laseru pomáhá k léčbě ekzémů ( i atopického) pouze jako pomocná a doprovodná léčba k jiným léčbám    ( zejména léčivům). Samotné působení laseru nevyřeší vyléčení tohoto problému.
Jak často absolvovat ošetření pleti Biostimulační laserem?
Účinnost a efektivita ošetření BIOSTIMULAČNÍM LASEREM  spočívá v opakování, které přináší požadovaný efekt!!!  Nezáleží na délce ošetření, ale na četnosti.   Je možné, pokud je pleť hodně zanedbaná i intenzívní kúra každý den!

Collagen Palatine:

Je určen pro všechny typy pokožky, zvláště pro pleť ochablou, nebo trpící nedostatkem energie. Collagen díky obsaženým složkám má regenerační a liftingové schopnosti, čímž redukuje vzniklé vrásky a omezuje tvorbu nových. Pokožku velmi dobře zvláční a dodá jí pěstěný vzhled.

„Kombinace Laseru a Collagenu Palatine přináší jednu ze zásadních omlazovacích metod, které mohou být cenově dostupné. “
Collagen Palatine má účinky i jako samostatný přípravek bez použití a umocnění Laseru.

Kosmetická řada Merllin:

 • Akne gel
 • Biostimulační gel
 • Oční gel
 • Revitalizační krém
 • Antipigmentový krém
 • Antikuperozní krém